5 Nisan 2016 Salı

Pony Temalı Doğum Günü Konsepti

Renkli dünyasıyla, tatlı mı tatlı minik Pony'lerle şimdi parti yapmanın zamanı gelmedi mi?
Bu sevimli midillilerle siz de müthiş doğum günleri yapabilirsiniz.
İşte My Little Pony Temalı Doğum Günlerini gelin hep birlikte inceleyelim.

AppleJack, Rainbow Dash, Fluttershy, Twilight Sparkle, Rarity, Princess Celestia, Spike karakterleriyle çocukların dünyasını renklendiren Ponny'ler doğum günlerini de renkli bir hale getiriyor.


Eğer My Little Pony'li doğum günü düşünüyorsanız Pony'lerin renkli dünyası yakışır, rengarenk bir konsept hazırlamalısınız.
Küçük süsler kullanarak partinizi daha neşeli bir hale getirebiliriz. Pembe renkte kullanacağınız masa örtüsüyle masa eteğine ihtiyaç duymadan el işi kağıtlarını renkli şeritler halinde sarkıtarak tatlı bir görünüm elde edebilirsiniz. Kullanacağınız sarkıtların üzerine üçgen bayraklarla dilediğiniz yazıyı yazabilirsiniz. Bu, partinizin kişiye oluşunu daha da ortaya koyacak ve şık bir görüntü ortaya çıkaracaktır.
Pony'ler rengarenk olduğundan dilediğiniz, hayal ettiğiniz her rengi kullanmakta özgürsünüz. Rengarenk balonları şişirerek afişinizin yanlarına, duvardan sarkıtarak ya da duvara yapıştırarak da güzel görüntünüzü tamamlayabilirsiniz.
Evet Pony'ler rengarenk, ancak biz daha çok pembe ağırlıklı renkleri kullanmanızı tavsiye ederiz. Minik kızınızda eminiz en çok pembeyi seviyordur. Yelpazeve asma süslerle masanızın tavanını renklendirebilirsiniz. 

Masamızı süslemeye gelince;
İster rengarenk, ister tek bir renk şeklinde tabak, bardak, çatal, bıçaklar seçebilirsiniz. Peçetelik, amerikan servis ve su şişesi etiketleriyle masa  tasarımımızı tamamlayabilirsiniz. Miniğinizin de bir emeği olsun derseniz, internetten sevimli Pony'lerin resimlerini çıkartarak üzerine aynı şekillerde  ve renklerde kestiğiniz keçeleri birbirine yapıştırarak siz de küçük Pony'ler yapabilir, bunları masa üzerine süs olarak koyabilir, duvarlara yapıştırabilir hatta servis tabaklarınızı, kenarlarından tüllerle kaplayarak, tüllerin kesiştiği noktaya yapıştırabilirsiniz. Bu uygulamayı çocuğunuzla birlikte zevkle yapacağınıza eminiz.

Gelelim miniğimizin kostümüne... En çok dert ettiğimiz konulardan bir tanesidir ancak, çözümü çok da zor değil.
Kendi emeğimizle yapmak istersek yine ortaya harika şeyler çıkacaktır. Gereken sadece süsleme için kullandığımız keçelerden yapacağımız bir kaç Pony karakteri. Normalde kullandığı (ekstra alabilirsiniz de) mini bir elbise, ve renkli tüller. Malzemeleri edindiysek şimdi yapım aşamasına geçelim.


Mini elbisenizin bel kısmının ölçüsünde, tüllerden istediğiniz rengi seçip, kesiyoruz. Arkasına bir düğme dikiyoruz. Düğmeyi kapayabilmek için, karşılığına gelecek yere ise küçük bir lastik dikiyoruz. Sonrasında diktiğimiz tülün, elbisenin alt kısmında kalan yerlerine zevkinize göre; (1cm, 2cm, 3cm olabilir aralıkları ve renk tercihlerini size bırakıyorum.)  Küçük düğmeler dikiyoruz. Renkli edindiğimiz tülleri, çocuğunuzun boy ölçüsünü alarak, istediğimiz boyu belirleyip, aynı oranlarda kesiyoruz. Ve düğmeyle kesişeceği yerlerine düğme boyutundan biraz küçük bez lastikler dikiyoruz. Lastikleri düğmelere geçiriyoruz. Aslında elbisenize hiç zarar vermeden minik bir sarkık kuşak elde etmiş olduk. Şimdi sıra keçelerden yaptığımız küçük Pony'leri elbisenin üzerine dikmek. Elbisenizi biraz bol kullanırsanız altına tarlatan geçirerek, kabarık bir görüntü elde edebilirsiniz. İşlemimiz bu kadar. Eminiz ki biraz el beceriniz varsa bu işlemi yapacak, kızınızı Pony konseptine uygun bir görüntüye sokacaksınız.
E bu kadar uğraştık, şimdi partidenizi.com'u tıklayıp siparişlerinizi verme ve kendinize bir yorgunluk kahvesi ısmarlama zamanı. Şimdiden mutlu yaşlar dileriz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder